ČLÁNKY

Jsou ti co na ní nedají dopustit a ti co si ji prostě nedopřejí. Já patřím rozhodně k těm prvním. I když je to jen čas od času, vždy je to okamžik který si dokážu užít.

Znáte takové ty obrázky z magnetické rezonance, kde můžete vidět, které centrum mozku je zrovna aktivní? A co když vám řeknu, že vám ukážu trik, jak "zapnout mozek" tak jak potřebujete. Třeba, aby matika přestala být strašák vašich dětí.

Pokud nepatříte k těm pár miliardářům, co mají dovolenou obden, jste na tom nejspíš jako já. Na dovolenou se těšíte, plánujete, vyhlížíte ji. Je to prostě taková vysněná chvilka v každém roce. Jenže každá dovolená končí a ten návrat do reality bývá někdy dost rychlý. Nešlo by to i jinak?

Děti se chystají na školu v přírodě, všichni jsme čím dál víc venku, na trávě, v lese, na louce. A tak jsem hledala variantu jak se přece jen trochu bránit klíšťatům, komárům a ostatnímu kousavému a bodavému hmyzu.

Pálení čarodějnic bylo považováno za očistný proces. Od zlých sil, od "čarodějnic", přeneseně od nemocí a také různých zlých myšlenek a chmur. Na hranici, která sloužila k pálení, údajně nesměl chybět právě jalovec.

Dosáhnout hojnost se někdy zdá skoro nemožné. Jak to, že někomu to jde jako po másle a někdo stále dokola selhává. Položte si otázku: " Věnuji svému cíli pozornost, energii a péči. Vidím v tom, co dělám radost? Dokážu vytrvat v láskyplné péči o svou budoucí hojnost? " A pokud ne, čím to je, že to nejde?