Dá se letošní podzim zvládnout v klidu a pohodě?

13.10.2020

To je asi otázka, která je v současné době dost aktuální. Nejsem výjimka a tak jsem i já přemýšlela jak se postavit k tomu všemu co se právě děje. Došla jsem k jediné odpovědi ... 

"Pokusím se ovlivnit co mohu ovlivnit a pokusím se netrápit tím co ovlivnit nemohu."

A cože to přesně znamená? Není to nic složitého. 


  • Doplním sobě i své rodině dostatek vitamínů. Samozřejmě ideálně přímo v jídelníčku, ale kromě toho je za mě na místě přidat Super C a Super D. A znáte nápoj Ninxa Red? Také super věc, ale o tom třeba příště.
  • Potřebujeme kyslík a možnost zhluboka se nadechnout je opravdu zásadní. Takže ať je zima, nebo mráz větrat se musí.  A kromě toho nám z difuzéru voní Eukalypty, Rozmarýn, Libavka, Máta .... vsadím se že jen jak to čtete, už se zhluboka nadechujete. Dostat ten správný impulz do vašich plic pomůže směs R.C., Raven. 


  • Udržet nervy v klidu. A to je výzva. Všechny ty příkazy, zákazy, změny ze dne na den a spousta negativních informací. No ... takže můj recept zní ... zastavit se na pár minut. Představit si to nejlepší co dokážu a s touto myšlenkou si dát pár kapek Stress Away nebo Joy nebo Valoru jako parfém na zápěstí, za uši a pod nos. Tyhle vůně a s ní spojená myšlenka pohody mě dokáže držet nad vodou. 
  • Zvládnout práci a učení. Home office, děti na distanční výuce ... to chce nějaký extra arzenál pro podporu soustředění. Takže za mě Citrón, Citurs Fresh, Máta, Clarity. Do difuzéru s nimi ... nebo na stůl a přivonět, když už to prostě jinak nejde. 
  • Bez zbytečné umělé chemie být ve voňavém a čistém prostředí. A to i na cestách. K tomu je super sprej Thieves a stejný bezvodý čistič rukou. Oba jsou v mojí kabelce už dlouho. Ale v této době mají pro mě další plus. 
  • Občas vypnout ... usnout a hlubokým spánkem nabrat sílu co to jde. Bez stálého přemítání, bez víření myšlenek, bez převalování. A tady přichází Levandule, Peace & Calming, RutaVaLa. Pár kapek do difuzéru, nebo kapku na zápěstí. Spánek léčí ... říkaly babičky. Tak proč toho nevyužít. 

Přeji nám všem, abychom i tento podzim zvládli pokud možno v pohodě a klidu. Věřme tomu, že i z těchto nelehkých podmínek vzejde něco dobrého.