Máte nervózní nebo ustrašené zvířátko? Tohle by vás mohlo zajímat.

18.05.2020

Máme nové členy rodiny. Prostě je to tak, že já dlouho bez živého tvora nevydržím. Velikost a typ zvířete se u nás průběžně mění. V tuto chvíli jsou to dva malí potkaní bráchové. Pro někoho nepřijatelná volba, pro mě parťáci. 

Přivezla jsem si je domů ještě jako malá miminka. A asi to sami znáte, všem miminkům se stýská a chvilku jim trvá, než si zvyknou. S těmito to bylo stejné. I když měli výhodu, že byli dva. Byli od začátku zvědaví, ale také nedůvěřivý a opatrní. A tak došlo na vůně, které mohou dělat i u malých zvířat velké zázraky. 

Recept je jednoduchý

- hodně lásky

- hodně trpělivosti 

- "kouzelná" kapka esenciálního oleje PET CARE

Už podle názvu možná odhadnete, že se jedná o speciální směs vytvořenou právě pro zvířata. Krásnou, voňavou. Však obsahuje například mandarinku, levanduli, heřmánek římský, santálové dřevo a kadidlo. Co do účinku je směs dostatečně silnou, co do složení dostatečně šetrnou a jemnou pro zvířata a jejich vyvinuté čumáčky. 

Kdy můžete použít:

Když si domu přivedete nového mazlíčka a chcete mu usnadnit zvykání. Při cestách na veterinu, při jízdě autem, při silvestrovských oslavách, když odcházíte z domu ... prostě kdykoliv se vaše zvíře necítí úplně ve své kůži, objevuje se u něj nervozita, smutek, úzkost. 

Jak na to:

Způsobů je několik. Dávat vůni do difuzéru, rozprašovat v okolí zvířete, nebo mu jemně masírovat tlapky a tělíčko. Řekneme si víc o té poslední. Vezměte kapku směsi do dlaně. Podle velikosti zvířete dostatečně zřeďte nosným olejem. Rozetřete si olej do dlaní tak, aby přestala být vaše kůže lesklá. Zvířátko jemně hlaďte tak jak je mu to příjemné. Ideálně také tlapky. Olej je to nejvyšší kvality, tak není problém, pokud zvíře tlapku později olízne.  

Co můžete čekat:

Směs podporuje zklidňující a pokojné prostředí. Pomáhá podpořit pocity rovnováhy a ukotvení. Svou příjemnou vůní pomáhá zlepšit náladu a pocity radosti. 

Na co nezapomenout:

Jsou to zvířata, nemluví, ale dokáží nám dát najevo co se jim líbí a co ne. Přečtěte si tedy více o používání esenciálních olejů u zvířat zde

No řekněte, nestojí nám ti naši mazlíčci za to, abychom to alespoň vyzkoušeli. Pokud s tím souhlasíte, ozvěte se mi. Můžeme se domluvit třeba na pár kapkách na zkoušku. Aby jste sami poznali co esenciální oleje dokážou.