Zimní slunovrat ... noc plná kouzel

20.12.2020

Existuje legenda, že 21. 12. je dnem kdy s počínající nocí umírá bůh slunce a s ránem se opět rodí. Ale co je mezi tím?

Naši slovanští předci věřili, že mezi soumrakem a svítáním v tuto magickou noc mizí rozdíl mezi světem živých a mrtvých a je potřeba se chránit.

A proto od večera až do rána hořel oheň a málo kdo šel spát. Oheň měl chránit, ale také mohl očistit vše staré a nepotřebné. Mohlo tak vzniknout místo pro vše, co je v našich životech důležité a také pro to nové, co může přijít.

Není tedy divu, že existovala řada rituálů, které probíhaly celý den a také v noci 21. 12.


Myslím, že se od našich předků až tak nelišíme. Dokonce si myslím, že v některých věcech byli na dění v přírodě a v našem okolí citlivější a vnímavější než my. Proč se tedy nenechat inspirovat.

Jak tedy využít této energie? Přes den, můžeme udělat očistu v našem fyzickém světě. Probrat se krabicemi nepoužívaných věcí. Vyhodit věci nepotřebné, darovat oblečení, které už nenosíme někomu kdo jej využije .. atd.

Očistu můžeme udělat ale také energeticky. Pomocníky nám mohou být vůně, esenciální oleje a byliny. Pro byt a prostor se nabízí Šalvěj, Yzop a směs Purification (v překladu z angličtiny - čištění).

Můžeme tyto esence dát do difuzéru nebo prostě přidat s vodou do rozprašovače, protřepat a prostor vystříkat. Šalvějí a směsí Purification můžeme potřít i své tělo. Podle citlivosti pleti určitě zvažte ředění.

Mohu vám zaručit, že už jen s vůněmi těchto esencí se budete cítit jako znovuzrození :).