"Táto ty ses zul" :) ... aneb jak to ani nepoznáte

20.05.2020

Asi se vám při této hlášce vybaví scéna z českého filmu. Mě se tato věta občas vybaví, když vejdu do chodby a tam jsou všechny ty tenisky a kopačky. A tak jsem se rozhodla s tím něco provést. 

Není problém vejít do první drogerie a koupit nějaký sprej na boty. Také není problém přečíst si složení takového přípravku. 

Řeknete si, je to jen na boty, tak o co jde. 

1) Ano ... je to na boty, do kterých potom dáte nohy a chodíte v nich hodiny, dny, týdny. A vše co je v botě se rozhodně dostane i skrze zpocené ponožky na vaši kůži.

2) Většinou se jedná o nějaký sprej. Vy si ho sice nastříkáte do bot, ale tento sprej se vám následně odpařuje v chodbě, kterou několikrát denně procházíte. A dýcháte vzduch, který tu je. No pro naše plíce ten chemický koktejl asi také není to pravé.

Za mě ani jedna varianta není nic moc. A tak mám rychlou, účinnou a neškodnou variantu. 

Směs esenciálních olejů Purification obsahuje Citronovou trávu, Citronelu, Rozmarýn, Tea tree, Levandin a Myrtu. Obklady z rostliny Tea tree používali Australští domorodci, aby se rány a zranění nezanítila. Větvičky rozmarýnu zas podle některých informací pokládali lidé na zem ve svém bytě, aby se vyhnuli nákaze během "černé epidemie".  

Tak či tak, tato kombinace má velice příjemnou vůni, svěží, čistou a dokáže si poradit s různými pachy. Navíc čisté a voňavé boty, jsou určitě cestou jak mít i zdravé nohy. Není na škodu si tuto směs esenciálních olejů občas namazat i na ty nožičky. Tato směs totiž zklidňuje pokožku. 

Jak na to:

  • Lahvička s rozprašovačem
  • Pár kapek směsi Purification
  • Trocha vody, nebo čistého alkoholu, nebo obojí
  • Protřepat a nastříkat kam je potřeba

Něco navíc: 

Tuto směs můžete klidně použít i jinam. Například pro oživení vzduchu v klimatizaci ve vašem autě. (Stačí dát na vatičku pár kapek a opatrně vložit do ventilační mřížky). Také zabere na ledničky (kapka na talířek ze solí). Dá se přidat i do praní, nebo do sušičky pro odstranění vytrvalých pachů a také pro svěží a čisté prádlo .... možnosti jsou skoro nekonečné. 

Navíc tuto vůni opravdu nemá rád všemožný hmyz a tak za jarních a letních dnů je parádní i do difuzéru. 

Chcete ji vyzkoušet? Stačí se ozvat.