Zvířata jsou také lidi :)

05.02.2020

Jestli jste na tom podobně jako já, jsou pro vás zvířata nedílnou součástí života. Jsou to společníci, jsou to členové rodiny. Jsou to ti, na kterých nám záleží a pro které chceme tak kvalitní život jak jen to lze.

A dobrou zprávou je, že je to možné. A i díky esenciálním olejům. Jen zde platí několik velice důležitých pravidel. Přece jen jsou na tom naši mazlíčci se svými smysly o dost jinak než my. Je potřeba to respektovat.

Můžete vybírat například z již hotových směsí esenciálních olejů určených především pro zvířata. Ale upřímně, udělají super službu také vám ... možná se ani nebudete chtít dělit :) Podívejte se zde

Na co je tedy potřeba si dát největší pozor:

  • Začněte pomalu

Při prvních pokusech o použití esencí u zvířat postupujte pomalu. Vezměte jemnější esenciální oleje a dostatečně je zřeďte. Můžete je nanést na sebe a dovolit zvířatům je díky vám poznat a přijmout jako něco přirozeného. Až když si zvyknou, pomalu můžete přistoupit k dalšímu kroku. Například do místnosti dát difuzér s opravdu několika kapkami esence. Časem uvidíte, jestli vám váš mazlíček dovolí použít ředěný esenciální olej na kůži. Můžete zkusit pohladit zvíře rukou do které jste rozetřeli malé množství esenciálního oleje. Nespěchejte a nesnažte se zvíře přimět k tomu co samo nechce.

  • Dovolte zvířeti odejít

Pokud použijete esenciální olej v difuzéru, vždy dejte zvířatům možnost z místnosti odejít. I ta nejlepší vůně prostě někdy může být už moc. Respektujte to.

  • Zvířata neumí mluvit naší řečí, přesto jim naslouchejte

Dají vám najevo, zda se jim použití esenciálního oleje líbí nebo nikoliv. Respektujte to. Chcete jim život vylepšit, ne je navzdory jejich "přání" nutit mít rád to, co máte rádi vy.

  • Je potřeba dostatečně ředit

Zde platí opravdu poctivě zvažovat, jaký olej a v jakém ředění je možné použít. Zvířata jsou citlivější, a proto to nepřežeňte. Také platí, že některá zvířata nemají rádi určitě oleje a nejsou pro ně vhodné. U koček například vynechte citrusy.

  • Nepoužívejte esenciální oleje v okolí očí, tlamy, nosu a citlivých oblastí. Případně se o vhodnosti poraďte s veterinářem

Nanášet můžete dostatečně ředěné esence u koček a psů na tlapky. Dá se využít i reflexních plošek na tlapkách vašich mazlíčků. Ty základní najdete na obrázku. 

POPIS K OBRÁZKU:

Psí reflexní body

Right hint paw - pravá zadní packa / Left hint paw - Levá zadní packa

Outer paw - vnější strana packy / Outer paw - vnější strana packy

1)Oči 2) Dutiny 3) Uši 4) Plíce/ Průdušnice 5) Játra/ Tračník 6) Mozek/ Hypofýza/ Štítná žláza 7) Střeva 8) Průdušky/ Srdce/ Brzlík 9) Ledviny/ Nadledvina/Žaludek


U koňů pro lepší aplikaci oleje zředit v lahvičce s rozprašovačem s vodou. 

Uvidíte že třeba i esenciální oleje mohou přispět ke spokojenému životu vašich mazlíčků.