Co je technika Raindrop a proč stojí za to jí vyzkoušet 

14.03.2019

Jedním ze způsobů použití esenciálních olejů je použití přímo na kůži. Existuje k tomu technika, která se nazývá Raindrop, kdy se esenciální oleje nanášejí na tělo po malých kapkách. Dopadají tak na kůži jako kapky deště. Techniku Raindrop vyvinul v 80 letech 20 století zakladatel firmy Young Living Dr. Gary Young. Využil k tomu jeden z  postupů používaný v tibetské medicíně a také část rituálu původních indiánů kmene Lakotů.

ČEHO TECHNIKA VYUŽÍVÁ

Těšit se můžete hned na 3 dobré věci, které se v této technice spojili v jeden úžasný výsledek.

První z nich je technika Vita Flex. Jedná se o stimulaci reflexních bodů na ploskách nohou, která jak vychází z tibetské medicíny. Postupně jsou na plosky nanášeny esenciální oleje a ty se specifickým houpavým pohybem nanášejí na oblast reflexně odpovídající páteři.

Druhou technikou je takzvaná efloráž. Jedná se vlastně o jemné masážní pohyby imitující tahy pírkem, které se provádí na zádech. Tím se rozetřou jednotlivé esenciální oleje do oblasti zad. Působí se tak jemně na svaly a nervový systém. Tato technika je inspirována rituálem indiánského kmene Lakotů.

Indiáni v dávných dobách jednou ročně cestovali na sever do provincií Saskatchewanu a Manitoby za polární září zvanou také Aurora Borealis. Věřili, že energetická síla této záře jim může pomoci rozproudit životodárnou energii v těle a tím jim pomůže zbavit se nemocí. Proto stáli čelem k polární záři s nataženýma rukama a představovali si, jak jim tato záře jemně proudí podél páteře postupně do všech částí těla. Později byla ustanovena hranice mezi Spojenými státy a Kanadou. Indiáni tedy ztratili možnost cestovat za polární září. Nechtěli se ale vzdát této energetické koupele a tak působení polární záře nahradili jinou technikou. Spojili jemné tahy orlími pery a mentální představu toho, že tímto způsobem přivádějí energii do všech částí těla.

Dr. Gary Young k této technice přidal účinek esenciálních olejů. On sám věřil, že esenciální oleje nejsou jenom směsí chemických složek, ale že svým původem a svou funkcí jsou zejména mocné energetické nosiče. Někdy jsou v aromaterapii označovány jako živoucí esenciální oleje.

Při technice Rain drop se používají po vzoru francouzského modelu aromaterapie čisté neředěné esenciální oleje té nejvyšší kvality od společnosti Young Living. Celkem je postupně použito 9 esenciálních olejů na plosky nohou a také na záda, zejména v oblasti páteře. Na závěr je na záda přiložen teplý vlhký ručník. Tímto způsobem je podpořeno otevírání pórů, prohřátí svalů a intenzivnější vstřebávání esenciálních olejů do pokožky.

Důležitým faktorem této terapie je také přístup klienta i maséra. Je dobré pokud oba mají na paměti ten nejlepší možný záměr. Pak kromě olejů a použitých technik může během masáže pracovat ve prospěch klienta i pozitivní energie.

ESENCIÁLNÍ OLEJE

VALOR nebo VALOR II

 • Tato směs je použita za účelem vyrovnat energie a posiluje pocity odvahy a síly.

OREGANO

 • Svou těžkou kořeněnou vůní může podpořit pocit bezpečí a vnitřní jistoty. Jedná se o tzv. teplý olej. Je tedy obrazem solární energie, která může spálit vše nechtěné.

TYMIÁN

 • Opět silná kořeněná vůně. Tymián obsahuje látku thymol, která je silným antioxidantem. Je tradičně považován za léčivou rostlinu a podporuje imunitní, dýchací, trávicí a nervovou soustavu.

BAZALKA

 • Kořeněná přesto nasládlá vůně povzbuzuje tělo i duši. Při lokálním použití osvěžuje mysl a může napomoci ulevit unaveným svalům.

CYPŘIŠ

 • Jeho bylinná vůně s nádechem jehličí osvěžuje, regeneruje a navozuje rovnováhu. Může být velice příjemný v chladném období a napomáhá mastné nebo problematické pokožce.

LIBAVKA

 • Má sladkou, mátovou vůni. Obsahuje stejnou aktivní složku (methyl salicylát) jako bříza. Je prospěšná při masáži ke zklidnění napětí v oblasti hlavy a svalů zejména po cvičení.

MAJORÁNKA

 • Římané ji nazývali "bylinou štěstí" pro Římany to byla "radost z hor". Vyznačuje se dřevitou, kořeněnou, kafrovou vůní. Její olej uklidňuje a má hřejivý účinek na mysl i tělo. Zklidňuje napjaté svaly po cvičení a je užitečný při občasných pocitech nervového vypětí.

AROMA SIEZ

 • Je směsí, která obsahuje: Olej z bazalky, olej z listů majoránky , olej z levandule, olej z máty peprné, olej z listů/ořechů/stonků cypřiše. Levandule je velice oblíbený olej pro své účinky na pleť a jako pomocník pro relaxaci.

MÁTA

 • Její intenzivní a svěží aroma podporuje soustředění, příznivě působí na unavené svaly. Jejím použitím na závěr masáže se posílí účinek předchozích olejů.

ÚČINKY

Přínosem této techniky je její harmonizující účinek. Podpora pozitivního toku energie. Přesto že je velice jemná a šetrná, je díky esenciálním olejům velice intenzivní a účinná. Můžete od ní očekávat hluboké fyzické i psychické uvolnění. Dovolí vám odpoutat se na chvíli od běžného života, soustředit se sám na sebe, na své pocity a na obnovu energie vaší mysli i vašeho těla. Může vám být prospěšná v okamžicích, kdy procházíte změnou životního stylu směrem k zdravějším stravovacím zvyklostem.

Rain drop bude vašemu tělu prospěšné i při jednorázovém provedení je ale vhodné pravidelně jej opakovat k dosažení nejlepších výsledků. Před první návštěvou si pročtěte také kontraindikace a doporučení pod obrázkem. 

K plnému účinku se doporučuje 9 Raindropů během 9 ti měsíců. Každý měsíc jednu. Objednat se můžete zde


KONTRAINDIKACE

 • Tato technika se neprovádí v těhotenství a při kojení . Přesto, že se používají pouze vysoce kvalitní čisté esenciální oleje, je období těhotenství a kojení natolik specifické, že není na místě je ovlivňovat takto intenzivně.
 • Ošetření není vhodné ani v období chemoterapie. V těchto případech je potřeba počkat na období, kdy chemoterapie neprobíhá. Případně konzultovat s lékařem, zda je na tuto metodu již vhodný čas.
 • Vhodný čas pro terapii je potřeba konzultovat s lékařem i po infarktu myokardu a výrazně vysokém krevním tlaku.

NA CO JE DOBRÉ UPOZORNIT TERAPEUTA

Následující onemocnění a zdravotní stav technice nebrání. Je ovšem dobré, aby o nich terapeut vědět a mohl vhodně přizpůsobit masáž.

 • Vážná onemocnění srdce a vyšší krevní tlak, osteoporóza, ztuhlost páteře, umělé klouby, epilepsie, užívání psychofarmak, neuropatie.