Probuďte energie v každé buňce

07.01.2020

Esenciální oleje jako pomocníci při očistě buněk vašeho těla

Očista těla je pro většinu lidí naprosto přirozená. Vyčistit si zuby, dát si sprchu, to patří k dobrým návykům. Stejně dobré ovšem je přidat do tohoto seznamu očistu našeho těla trochu hlouběji.

Pokud máte možnost žít v prostředí kde dýcháte naprosto čistý vzduch, pijete vodu z křišťálové studánky, a jíte pouze to co sami vypěstujete v půdě bez umělých chemických látek, tak asi tento článek není pro vás. Pro nás všechny ostatní je pravdou, že i když žijeme zdravým životním stylem, některým neblahým vlivům okolí se prostě asi nevyhneme.


Jak by asi vypadala naše životní energie, naše nálada, naše pleť, naše zažívání, kdyby každá buňka v našem těle byla přirozeně v té nejlepší možné kondici. Jen si to zkuste představit. Můžu vám říct, že je to změna, která opravdu stojí za to. A nejen že to poznáte sami na sobě. Vsadím se s vámi, že po čase se vás začnou lidé z okolí ptát, co děláte, že vypadáte tak dobře.

Takže jak na tuto očistu

Co potřebujete

 • esenciální olej Citrón a Máta.
 • Budete je používat vnitřně, proto opravdu nepodceňujte kvalitu. Ať touto očistou nenaděláte víc škody než užitku.

Každodenní rituál

Ráno

 • do 1 až 1,5 l dejte jednu kapku es. oleje Citrón
 • Vypijte během dopoledne nejpozději do 14 h

Odpoledne

 • Do 1 až 1,5 l dejte jednu kapku es. oleje Máta
 • Vypijte během odpoledne a podvečera

Jak to funguje

 • Kvalitní es. olej Citron obsahuje velké množství antioxidantu d-limonen. Velice zjednodušeně řečeno ten pomáhá našim buňkám zbavit se zbytečných toxinů. Samotný es. olej z citrónu také dokáže leptat některé plasty. Když si představíte, co vše dnes z potravin nakupujeme právě v plastu, je další jeho pozitivní účinek na světě.
 • Máta zde funguje jako podpora pro vylučování. Určitě ji nevynechávejte.

Jak dlouho s tímto pokračovat

 • Určitě si vzpomenete na hodiny přírodopisu, kde jsme se učili, že většina buněk našeho těla se průběžně obnovuje. Některé rychleji, některé pomaleji. Tedy tento proces můžete v podstatě používat denně po tak dlouho jak vám to bude příjemné.

Na co je dobré dát si pozor

 • Jak jsem psala es. olej citrón může leptat plasty, proto nedávejte tento olej do plastové lahve. Je dobré si opravdu udělat vodu do skleněné nádoby.
 • Čas od času jistě neodoláte pokušení namazat si mátu na zátylek, nebo na spánky, nebo na unavené svaly. Je to rozhodně parádní nápad, a i jen jeho vdechování vám dodá spoustu energie. Jen nezapomeňte, že síla tohoto čistého esenciálního oleje je veliká. Tedy vyzkoušejte, zda není pro vás čistý olej příliš. A určitě se vyhněte použití na citlivých místech př. v blízkosti očí apod.
 • I citrón je parádní na pleť. Případné pupínky ho vážně nemají rády. ALE kůže je po něm více náchylná na opálení. Proto se nedoporučuje používat čistý citrón na kůži, která bude v následujících 24-48 h vystavena sluníčku nebo solárku.

Tak co ... jdete do toho?

Věřte mi, stojí to rozhodně za to. V tomto případě rozhodně platí, že i snadná cesta může být velice účinná.

A pokud hledáte kvalitní esenciální olej, můžete mě kontaktovat. Poradím vám, jak si je nechat zaslat přímo k vám domů, a navíc za nákupní cenu.