Ochrana proti sluníčku bez škodlivých látek

09.04.2019

V letních měsících se sluníčku prostě asi nevyhnete. A myslím, že by to vlastně málo kdo chtěl. Je přece tak příjemné nechat si prohřát kůži, neplnit tělo tou teplou energií a načerpat síly na podzimní a zimní studenější měsíce. Ale i pobyt na slunci je dobré nepřehánět a o kůži před po i během slunění alespoň trochu pečovat. Co používáte vy?

Dneska vám poradím pár esenciálních olejů, které dodají vaší pokožce výživu při dlouhém slunění. A také jeden úžasný opalovací krém.

Na trhu je velké množství přípravků. Ochrání vás proti spálení, proti záření toho i toho typu. Dobře se rozetřou a vydrží ve vodě. I vaše pokožka bude neskutečně vláčná. Ano, toto všechno chceme. Ale bude to citlivé pro naši kůži? A co pro kůži malých dětí? Nebo se dá najít i krém, který ochrání a zároveň je šetrný? 

Před časem jsem měla pocit, že není jednoduché si vybrat.  Řešila jsem to hlavně kvůli dětem. Co si budeme povídat, my matky to tak už máme. Pro děti to nejlepší. Žádný kompromis.


Měla jsem vlastně jediný požadavek. Chtěla jsem opalovací krém, který má dostatečný faktor a je jeho obsah je zdravotně nezávadný. Aby všechna ta ochrana před slunečním zářením, neznamenala, že na děti namažu něco, co je možná ještě horší, než samotné sluneční záření.

Začala jsem si si dokonce připravovala vlastní směs. Část použitých surovin má přirozený ochranný faktor proti slunečnímu záření část prostě pokožku vyživuje.  Nedá se říct, že by se jednalo přímo o opalovací krém, ale mazala jsem sebe i děti pravidelně celé léto a snášeli jsme sluníčko velice dobře. V receptu je Levandule, Myrha, Kadidlo, Mrkvové semínko a kokosový olej.  Pro ty co rádi vyrábí, přidávám odkaz na recept na konec článku.

Letos se mi problém s výběrem krému definitivně vyřešil. Dál budu používat svojí voňavou směs pro letní výživu. Mám ji ráda, baví mě a jsem na ní zvyklá. Ale pro opravdu slunečné dny, nebo delší pobyt na slunci přidám nový opalovací krém. 

Je to Mineral Sunscreen Lotion SPF 50 od Young Living. Je obohacený o 100% čisté esenciální oleje smil, levandule, myrha, labdanum, kananga, mrkvová semínka a kadidlovník. Jen si zkuste představit, jaký to je pocit, dostat takovou dávku vyživujících esencí do kůže pokaždé když se namažete. Ochranný faktor tohoto krému je 50 a z jeho obsahu jsou vyloučeny všechny škodlivé chemikálie. Jupííííí


Krém poskytuje ochranu před UVA i UVB. Oxid zinečnatý, který je obsažen v krému poskytuje fyzickou bariéru, aby ochránil před spálením. Nevstřebává se ale do krevního oběhu.

Nebudu vám dál popisovat složení. To si můžete přečíst na výrobku. Řeknu vám svoje pocity. Je parádní. Má opravdu hutnou konzistenci, ale rozetře se krásně lehce a nezůstává po něm bílý film na kůži. Takže nevypadáte jako zaměstnanec vápenky, co si vyrazil na pláž. Já mám prostě jasno. Jestli i vás zajímá, co použijete pro opalování vašich dětí a i svoje. Jestli vážně nechcete dělat kompromis mezi ochranou kůže před sluncem a tím co se do kůže dostane, zkuste to.

A na závěr slíbený recept na směs pro letní výživu pokožky. Najdete ho zde. 

Sluníčku a zdravému opalování třikrát hurá :)