Naučte mozek přepínat

23.09.2019

Znáte takové ty obrázky z magnetické rezonance, kde můžete vidět, které centrum mozku je zrovna aktivní? A co když vám řeknu, že vám ukážu trik, jak "zapnout mozek" tak jak potřebujete. Třeba, aby matika přestala být strašák vašich dětí.

Není to nic nového, že při různých činnostech zapínáte více jednu oblast mozku než druhou. Jinak při počtech, jinak při psaní, jinak při vyprávění ... Mozek (vlastně stejně jako celé naše tělo) je kouzelný. Častým používáním a procvičováním mozku zlepšujete jeho celkovou reakci a schopnost přijímat i používat nové i naučené věci. Jako když si v džungli vyšlapete cestičky. Pokud je prošlapáváte pravidelně, nezarůstají a cesta po nich je rychlá a snadná.

Mozek lze trénovat různě. Já vám dnes nabídku úplně jednoduché řešení.

Vyberte si několik esenciálních olejů, která vám voní. Pokud možno by měli být svou vůní hodně odlišné. Pokaždé, když se budete učit daný, předmět, tak si k oleji opakovaně přivoňte. Nebo jej dejte do difuzéru, nebo kápněte na dřevěný náramek atd. Může to vypadat například takto:


Matematika (nebo třeba početní úkony jako účetnictví) - Máta (Vůně je hodně povzbudivá a sama osobě nabudí. Pro počítání to může být velká výhoda, že jste přirozeně ve střehu)

Čeština - Levandule (vůně navíc podporuje relaxaci, tak se může parádně hodit pro prvňáky při psaní písmenek)

Angličtina - Cedr (Vůně kromě jiného podporuje vyjadřování, tedy může pomoci s výslovností, nebo z překonáním strachu mluvit cizím jazykem)

Spojíte danou vůni s určitou činností vašeho mozku. Váš mozek tak bude po čase při příslušné vůni automaticky předpokládat, že se začne třeba počítat. Je prostě připraven na to, co se od něj čeká.

Informace o esenciálním oleji se dokáže dostat do mozku během několika sekund. Takže je to opravdu rychlá akce. Ale k vytvoření návyku a propojení to bude chvíli trvat. Říká se, že optimální je doba minimálně 10 - 21 dnů. Zkuste tedy vydržet, výsledek bude stát za to.

Můžete tak pomoct vašim malým nebo mladým školákům. Hlavně s předmětem, který je moc nebaví a moc jim proto ani nejde. Dáte jim daný olejíček do školy v malé lahvičce do penálu. Když si před hodinou matiky přivoní, budou rychleji připraveni na to, co přijde. A ani si to neuvědomí. Možná se dokonce z matematiky stane jejich oblíbený předmět. Zázraky se přece dějí ... když jim to dovolíme.