Jak vlastně použít esenciální oleje

13.03.2019

Líbí se vám ty vůně, láká vás je použít, ale stále nevíte, na co všechno by se daly vlastně využít? Věřte mi, je to jednodušší než si myslíte. Stačí to jen jednou zkusit a podruhé už vás to napadne a potřetí už to bude skoro automatické. A po čase už si budete říkat, jak to, že jsem je nezačala používat dřív.

Velkou výhodou je, že esenciální oleje Young Living jsou opravdu čisté, získávané s respektem k přírodě a s důrazem na nejvyšší kvalitu při zpracování. To je to co je dělá jedinečné. Prostě energie, kterou někdo do každé lahvičky vložil už tím, že s láskou zasadil semínko, je úžasná. Nemusíte se bát, že při jejich použití vypouštíte do vody nebo do půdy škodlivé chemické látky. Pro mě je toto jednou z velice důležitých věcí. Mít jistotu, že pomáhám sobě a lidem které mám ráda a přitom neškodím přírodě.

Takže pro všechny, které to láká je tu několik základních způsobů použití. 

INHALACE

Můžete použít ultrazvukový difuzér, nebo prostě přivonět k lahvičce. Vůně se rychle dostávají do nervového systému a mohou zapracovat na vaší náladě.

PŘÍMÁ APLIKACE NA KŮŽI

Vždy se řiďte doporučením o ředění a vhodnosti použití. Každopádně řada esenciálních olejů má příznivé účinky například na unavené svaly, nebo vám dobře poslouží při péči o pokožku.

Velice příjemné je využít esenciální oleje při masáži. Ať už profesionální, nebo jen tak doma.

Samostatnou možností jak si užít účinek esenciálních olejů je aplikace Rain Drop spojená s lehkou masáží. O této metodě více zase někdy příště.

VNITŘNÍ UŽITÍ

Část es. olejů Young Living je certifikována pro vnitřní užití. Jedná se o řadu "Plus" Můžete tak zařadit oleje do svých nápojů, do kaší, do jídel, která připravujete. Uvidíte, že mohou mít více účinků než jen zajímavou chuť.

LÁZNĚ, KOUPELE

Pokud esenciální olej pomocí nějakého emulgátoru rozptýlíte ve vodě (př. sůl, čistý, pokud možno k pokožce šetrný rostlinný mycí gel) můžete si vychutnat parádní koupel celého těla, nebo třeba jen nohou. Vzhledem k tomu, že jsou esenciální oleje vodoodpudivé, dostanou se tímto způsobem rychleji do pokožky (která je přirozeně mastná). Kromě toho si užijete i příjemné pocity při jejich inhalaci.

VÝROBA VLASTNÍCH KOSMETICKÝCH A DALŠÍCH PRODUKTŮ

U olejů Young Living naleznete opravdu kvalitu. Můžete si tedy s klidem dovolit použít je pro přípravu domácích výrobků. Balzámů na rty, krémů, solí do koupele, ale také do různých čističů (kuchyňská linka, okna), použít je k provonění prádla v sušičce, nebo k odstranění zápachů z ledničky. Možností je opravdu hodně.

Ať už tak či tak, přeji vám, aby jste objevili kouzlo použití esenciálních olejů a mohli tak sobě i lidem které máte rádi dopřát možnost zlepšovat svůj život i tímto způsobem.