Jak projít testy, zkouškami a náročnými projekty

16.04.2019

Je tu čas testů, zkoušek, maturit, přijímaček. Nejdůležitější k jejich zvládnutí jsou určitě vědomosti. O tom není pochyb. Stejně důležitý je ale podle mě i psychický stav. Jste ochotni vyzkoušet způsob, který vám zabere tak 1 minutu a přitom funguje?

Existují oleje, které přirozeně podporují přísun kyslíku do mozku a také mohou k lepšímu ovlivnit emocionální rovnováhu. Právě tyto esenciální oleje mohou být prospěšné k podpoře mentální činnosti.

KONCENTRACE

Je dobré přemýšlet o správném zdroji energie. Bez té ani mozek nepracuje jak má. Tady stojí za zmínku NingXia Red. Nápoj vyrobený z kustovnice čínské s přídavkem dalšího ovoce a esenciálních olejů. Efektivně podporuje celkem 11 hlavních systémů těla - oběhový, respirační, trávicí, vylučovací, nervový, endokrinní, imunitní, krycí, kosterní, svalový a reprodukční.


Z esenciálních olejů může koncentraci pozitivně ovlivnit zejména tyto:

LEMON - Citrón

Doporučuje se zejména při učení. Napomáhá soustředění, když potřebujete zpracovat, uložit a pochopit nové věci.

PEPPERMINT - Máta

Výborná pro udržení pozornosti. A to nejen při učení, ale také například při dlouhém pracovním dnu. Je výborná zejména pokud potřebujete použít již naučené informace v praxi.

SAGE - Šalvěj

Pomáhá aktivovat vaši paměť a schopnost porozumět. Lidí po přivonění k Šalvěji většinou popisují zlepšení ostražitosti ale také klid a celkové zlepšení nálady.

SMĚS PRO KOMPLEXNÍ PODPORU MENTÁLNÍ ČINNOSTI

GENEYOUS

Je směs určená přímo pro podporu práce na jakémkoliv projektu. Ať už se jedná o pracovní nebo školní testy, zkoušky, referáty. Kromě jiných obsahuje esenciální oleje jako Cedrové dřevo, Vetiver, Růže, Posvátné kadidlo, Modrý smrk z Idaha, Černý smrk z oblasti výskytu polární záře, Bergamot, Myrhu a další. Je to opravdu komplexní směs. Navíc je lehce ředěná čistým mandlovým olejem. Není tedy potřeba tuto směs dále ředit. Takže použít každé dítě už od první třídy. Prostě dáte dětem lahvičku na cestu do školy a kdykoliv to budou potřebovat, mohou si sami natřít pár kapek na zápěstí a zátylek. Nebo to udělejte jako já, cestou do školy je rovnou namažte, aby na to nezapomněli.

BRAIN POWER

Tady už si uděláte o funkci jasnou představu z názvu (Energie mozku). Tato směs obsahuje esence olejů s vysokým obsahem seskviterpenů. To jsou látky, které povzbuzují činnost mozku. Báječně vám pomůže pročistit myšlenky a rozvinout soustředění. Uvidíte, jak vám s pomocí této vůně půjde příští projekt od ruky. Ani bych se nedivila, když se vás začnou v práci ptát, co to máte za tajnou formuli, že vám jde práce tak dobře od ruky. A přitom stačí jen přivonět nebo potřít směsí oblast zátylku, spánků, případně zápěstí. Nebudete věřit, že jste ji až do teď nevyzkoušeli.


NERVOZITA, POŘÁDNÝ SPÁNEK

Stejně důležité jako nastartovat mozek je také zkrotit emoce. Pořádně se na ten velký den vyspat, zahnat chmury a dát ze sebe to nejlepší bez zbytečně rozklepaných kolen.

LAVENDER - Levandule

Krásná čistá vůně. Nádherně vám nebo dětem pomůže usnout a kvalitně si odpočinout. Můžete ji dát do difuzéru. Nebo do trochy nosného oleje (kokosový, olivový apod.) dejte pár kapek a udělete si jemnou masáž nohou a zátylku. Usnete jako šípková Růženka.

CEDARWOOD - Cedrové dřevo

Dřevitá, teplá, balzámová vůně esenciálního oleje Cedarwood. Parádní pro relaxaci, vytváří uklidňující atmosféru. Proto ho oceníte večer před spaním, ale kupodivu také při mluveném projevu. Tady jeho síla dokáže pomoci v klidu nacházet správná slova.

VALOR

Směs, která vám pomůže najít rovnováhu. Utiší pochybnosti, dodá odvahu a pomůže vám podat nejlepší možný výkon.

STRESS AWAY

Název mluví jasně:" Zbavit se stresu." Krásná vůně, kterou můžete použít rovnou jako parfém. A to ne ledajaký. Ale rovnou zklidňující.

AROMA EASE

A ještě jedna směs. Tentokrát pro ty, co nervozitu pociťují v oblasti žaludku. Toto je přesně pro vás.

Všechny tyto směsi můžete použít například na kousek kapesníčku. Nebo nakapat na dřevěný náramek či přívěsek. Nebo dát kapku na šátek. Když bude potřeba, můžete přičichnout.

Pokud jste dočetli až sem, věřím, že nezůstanete jen u čtení, ale některou z esencí také vyzkoušíte. Můžete tak sobě i dětem ulehčit cestu k úspěchu.

Ať zvládáte zkoušky z lehkostí a pohodou v srdci.