Jak používat esenciální oleje pro děti? Co nejjednodušeji!

20.10.2019

Aneb mnohokrát prověřený a vyzkoušený způsob, jak to může fungovat. 

Znáte to. Občas narazíte na zajímavý návod. Říkáte si: "To by stálo za to vyzkoušet." No a pak si řeknete, že si na to musíte udělat někdy určitě čas. Že si to musíte připravit a udělat, protože výsledek bude určitě stát za to. JENŽE ... věci které člověk odkládá, na které je potřeba se nějak extra připravit občas končí tak, že na ně nikdy nedojde. A je to škoda. Protože výsledek by možná stál za to.

Stejně tak je to s esenciálními oleji. Když vám budu složitě popisovat co a jak máte udělat a jaký vám to přinese výsledek, tak si pravděpodobně z chutí přečtete článek. Ale až nastane situace, kdy by se vám hodilo použít esenciální oleje, tak asi nebudete mít tolik času hledat jakže to máte postupovat.

Aby to mohlo fungovat, musí to být jednoduché.

Takže tady máte jeden "super truper" jednoduchý postup. Navíc mnohokrát úspěšně vyzkoušený a ověřený na vlastních dětech.

Krok 1

  • Vezměte jejich oblíbeného plyšáka

Krok 2

  • Vezměte esenciální olej, který by pomohl v dané situaci

Krok 3

  • Dejte plyšákovi jednu nebo dvě kapky na kožíšek

Krok 4

  • Odevzdejte plyšáka dítěti

Za 10 sekund máte hotovo

Takhle jednoduché to může být. A v mnoha situacích uvidíte, že je to k nezaplacení.

Pár kapek Di-Gize na plyšáčkovu hlavičku může pomoci uklidnit dětské bříško při cestě autem. Pár kapek Levandule může pomoci malému nezbedovi rychleji usnout. Pár kapek R.C. může pomoci volněji dýchat třeba v noci při spaní. Pár kapek Valoru může pomoci snadnějšímu vstupu do školky. A tak bychom mohli pokračovat ještě na dalších dvacet řádků ... 

EXTRA TIP

Uděláte z toho hru. Můžete tak podpořit děti i psychicky. Dejte jim vybrat s esencí, které jsou pro danou příležitost vhodné tu, která jim bude nejlépe vonět. Dohodněte se, kam by plyšák chtěl esenci nakapat. Vysvětlete, k čemu je to dobré pro plyšáka a jak to může tedy pomoci i jim. Vymyslete si klidně příběh, nebo pohádku jak to pomohlo jinému plyšáčkovi. Prostě popusťte uzdu vlastní fantazii. Děti vám v tom určitě pomohou. 

Uvidíte, že se jim to bude moc líbit a vám to přinese rychlou pomoc v mnoha situacích.

Pokud hledáte esenciální oleje, které budou pro vaše děti bezpečné a 100% přírodní, můžete se na mě obrátit. Stejně tak pokud si nevíte rady, který esenciální olej pro kterou situaci použít. Ráda vám poradím.