DOVOLENÁ Jak přežít než bude další? 

06.09.2019

Pokud nepatříte k těm pár miliardářům, co mají dovolenou obden, jste na tom nejspíš jako já. Na dovolenou se těšíte, plánujete, vyhlížíte ji. Je to prostě taková vysněná chvilka v každém roce. Jenže každá dovolená končí a ten návrat do reality bývá někdy dost rychlý. Nešlo by to i jinak?

Je konec léta a možná jste si právě v posledních dvou měsících vybrali větší část dovolené. Schválně, jestli se v tomhle trochu poznáte. Na dovolené si o něco víc dopřejete, zajdete na nějaké dobré jídlo, možná si koupíte lahvinku dobrého vína. Koupíte si něco na sebe, nebo nějakou věc jako suvenýr. Nejspíš ty věci ani nepotřebujete, ale chcete si udělat radost, když už je ta dovolená. Víc si hrajete s dětmi, víc si čtete, víc se věnujete partnerovi. Možná odjede na místa, která sama o sobě jsou na míle vzdálená vašemu běžnému životu, aby bylo jasné, že tohle je něčím výjimečný čas.

A víte co, myslím si, že přesně tak to má být. Na dovolené si prostě DOVOLTE.


Jen bych k tomu dodala, nekončete s tím hned jak skončí dovolená. Zkuste si dovolovat častěji. Zkuste si představit, jaké by to bylo, kdybyste si třeba obden udělali dovolenou. Že to nejde? Ale jde .. jen si to dovolte. 

Nepotřebujete kvůli tomu tučné konto v bance, ani práci, kde vás pustí kdy si vzpomenete. Dovolte si třeba sednout si na 5 minut v parku na lavičku cestou domů a jen tak se rozhlédnout a nadechnout. Dovolte si přečíst si pár stránek knížky. Třeba mezi tím, co vyložíte nákup do ledničky a začnete chystat večeři. Dovolte si vypít si čaj nebo kávu bez pobíhání okolo. Dovolte si ráno zůstat v posteli třeba jen o tři minutky déle. Můžete se u toho protáhnout. Nebo si pustit svoji oblíbenou písničku. Myslím, že každý najdete něco co si může dovolit. 

Už to slyším ... "A jak to mám udělat. Kde na to mám vzít čas? ". Vážení jde to. Čas budete mít přesně v tu chvíli, kdy si dovolíte ho mít. Je to jen a jen o našem dovolení. 

Jestli máte chuť to zkusit, můžete si vzít k ruce jednoho pomocníka. Esenciální olej PRESENT TIME neboli přítomný okamžik. Jestli se chcete radovat ze svého života, je potřeba ho žít teď. Nečekat až přijde dovolená, nečekat až jednou ... až někdy. "Až na to bude čas". 

Přeji vám krásný den a mnoho přítomných okamžiků.