Co má společného jalovec a pálení čarodějnic?

30.04.2019

Pálení čarodějnic bylo považováno za očistný proces. Od zlých sil, od "čarodějnic", přeneseně od nemocí a také různých zlých myšlenek a chmur. Na hranici, která sloužila k pálení, údajně nesměl chybět právě jalovec.

Jalovec měl v různých podobách chránit lidi a jejich obydlí před vším zlým. Někde se sázel přede dveře, jinde se věšely jalovcové větvičky nade dveře. Každopádně jalovec potkáme v různých kulturách v průřezu věků.

Zmínky o něm najdeme ve starověku, v Číně i v arabských zemích. Tam se přidával do čaje. Indiáni Severní Ameriky z něj připravovali odvary. Dokonce za druhé světové války se jím vykuřovaly ve Francii nemocniční pokoje.

Dnes se jalovec se používá jako koření pro zlepšení trávení. Přidává se do močopudných čajů pro svou schopnost podpořit odvod tekutin z těla. Najdete ho také v mnoha mastech na klouby.

Jeho vůně vám může pomoci posílit duševní síly. Je dobrým ochráncem při pocitu duchovního ohrožení. Prostě ochránce před "čarodějnicemi".

Nemusíte pálit čarodějnice a nemusíte se omezovat jen na jeden den v roce. Tuto směs do difuzéru oceníte vždy, když potřebujete zahnat černé myšlenky. Nebo když potřebujete zahnat noční bubáky z dětských pokojíčků. 

SMĚS PRO ODHÁNĚNÍ ZLÝCH ČARODĚJNIC

5 kapek JUINPER - Jalovec

3 kapky LAVENDER - Levandule

2 kapky CEDARWOOD - Cedrové dřevo


Pokud vám některý z olejů chybí ve vaší sbírce, můžete u mě zjistit jak si jej objednat v té nejlepší kvalitě. 

Krásný den a všem hodným čarodějnicím a bylinkářkám přeji dobrý let