JEDNODRUHOVÉ OLEJE

Esenciální oleje terapeutické kvality třídy A ve své čisté podobě.

Ráda Vám zprostředkuji nákup nebo přihlášení do programu Young Living pro vlastní nákup. Ceny všech dostupných produktů Vám ráda zašlu na vyžádání. Zde naleznete nejčastěji využívané oleje. Je samozřejmě možné si zakoupit cokoliv z celkové nabídky společnosti Young Living.  

Citrón (Citrus limon)


Silná, čistá a očišťující citrusová vůně, která oživuje a pozvedá. Obsahuje 68 procent silného antioxidantu d-limonenu. Ve vodě má příjemně osvěžující účinek a může být prospěšný pro pleť. 


Carrot Seed - Olej z mrkvových semínek (Daucus carota)


Má nasládlou vůni se zemitě bylinkovou příměsí. Díky svým tonizujícím účinkům se používal v tradiční medicíně při zažívacích potížích. Od pradávna se také využívá v aromaterapii k léčbě kloubů. Tato tradiční zdravotní použití nejsou dosud potvrzena moderním vědeckým výzkumem. Je také velice ceněn v péči o pokožku a to zejména v letním období

Myrha (Commipihora myrrha) 

Vyznačuje se bohatou, kouřovou balzámovou vůní, která očišťuje, regeneruje, oživuje a pozvedá. Díky vysokému obsahu seskviterpenů je užitečnou pomůckou při meditaci. Seskviterpeny jsou sloučeniny s přímým účinkem na hypotalamus, podvěsek mozkový a amygdalu, sídlo našich emocí. Myrha je zmiňována v Bibli, a to ve Starém i Novém zákoně. Arabové ji používali při potížích se zvrásněnou a popraskanou pokožku. Dnes se myrha široce používá ve výrobcích pro ústní hygienu. Myrha má přibližnou hodnotu antioxidační aktivity ORAC 3 193 813 (TE/L). TE/L vyjadřuje ekvivalentní koncentraci troloxu v mikromolech na litr. 

Levandule (Lavandula angustifolia) 


Vyznačuje se svěží, sladkou květinovou a bylinnou vůní, která uklidňuje a osvěžuje. Jedná se o nejvšestrannější esenciální olej, který by neměl chybět v žádné domácnosti. Skvěle se hodí pro zklidnění před spánkem; díky svým vyváženým vlastnostem však také pomáhá doplnit energii a životní sílu. Levandule velmi příznivě působí na pleť a přispívá k její kráse. Tyto její vlastnosti jako první objevil francouzský vědec René Gattefossé, když si vážně popálil ruce při výbuchu v laboratoři. 


Posvátný kadidlovník


Kadidlovník pravý je vzácný olej pěstovaný a destilovaný v Ománu, ceněný pro svou schopnost zvýšit meditační a duchovní vědomí. Posilující účinky tohoto čarovného oleje ovlivňují nejen vaši mysl, ale podporují a udržují vzhled zdravé pokožky. 

Máta (Mentha piperita)


Vyznačuje se silnou, čistou, svěží mentolovou vůní. Je jednou z nejdéle používaných a nejvyhledávanějších bylin. Dr. Jean Valnet zkoumal účinek máty na játra a dýchací soustavu. Jiní vědci zkoumali účinky máty na zlepšování chuti a čichu při inhalaci. Dr. William N. Dember z University of Cincinnati studoval schopnost máty podporovat soustředění a duševní aktivitu. Dr. Alan Hirsch zkoumal účinek máty na mozkové centrum nasycení, které jeodpovědné za pocit plnosti po jídle. 


Kadidlo (Boswellia carteri) 


Má sladkou, hřejivou balzámovou vůni, která stimuluje a pozvedá mysl. Je užitečná pro vizualizaci, povzbuzení duchovního rozpoložení a koncentrace. Dodává odvahu, pomáhá soustředit myšlenky, překonat stres a beznaděj. Na Blízkém východě je kadidlový olej považován za posvátný a po řadu tisíciletí se používá při náboženských obřadech. Nedávno se však začal používat i v některých evropských a amerických nemocnicích a je předmětem intenzivního výzkumu. Kadidlo je rovněž důležitou součástí kosmetických přípravků pro péči o stárnoucí a suchou pleť. Staří Egypťané jej používali v omlazujících pleťových maskách.