Jak na unavené svaly?  Co třeba s Libavkou ...

25.03.2019

Ať už je to z cvičení, z práce na zahradě, z náročné túry z dlouhého sezení, nebo třeba z nošení malých dětí, unavené přetažené svaly dokážou potrápit. Nejlepším řešením je určitě odpočinek, ale i v tomto případě vám mohou pomoci esenciální oleje.

Od nepaměti se po námaze používali různé bylinné masti, odvary a masáže rostlinnými extrakty. Jednou z báječných rostlinek, která se používá v mnoha masážních přípravcích je Libavka (WINTEGREEN). A to i díky obsahu látky, která se jmenuje methyl salicylát.

Na pozitivní účinky této rostliny přišli i Indiáni v severní Americe. V místech, kde indiáni často běhali velice dlouhé vzdálenosti, kdy běželi i několik dnů, byla Libavka vítaný pomocník. Před i v průběhu běhu žvýkali malé červené plody této rostliny, aby podpořili respirační systém. Dobré dýchání je při běhu jedním ze základů dobrého výkonu. Po běhu použili Libavku na péči o unavené svaly a případně oteklé nohy.

U Young Living je Libavka součástí hned tří velice zajímavých směsí, které můžete použít na podporu regenerace unavených sval a pro úlevu nepříjemných pocitů s tím spojených.

Těmito směsmi jsou PanAway, Deep Relief a Cool Azul. 

Pokud chcete svému tělu dopřát tu nejlepší péči, určitě si alespoň jednu z těchto směsí vyzkoušejte. Uvidíte, že nebude dlouho trvat a uslyšíte otázku: "Čím to tak svěže voníš? Jak to, že jsi v poslední době tak aktivní? Jak to děláš, že po celém dnu vypadáš stále tak odpočatě? " Každopádně neocenitelné bude hlavně to, jak se vy sami můžete cítit. 


COOL AZUL

Kromě Libavky v něm najdete ještě Mátu, Šalvěj, Copanu, Oregáno, Levanduli, Modrý Cypřiš, Elemi, Vetiver a Dorado Azul. Můžete jej koupit jako esenciální olej, nebo jako masážní gel. Je tedy ideální pro masáž namáhaných svalů. Třeba rovnou v šatně vašeho fitness centra. 

PANAWAY

Toto je směs Libavky Slaměnky, Hřebíčku a Máty. Tato směs vám zaručeně pomůže vyrovnat napětí ať už je to po dlouhé přednášce, celém dnu stráveném na cestách, nebo po fyzicky náročné situaci. Tento olej má takovou sílu, že jej určitě zřeďte 1:4 s některým z rostlinných olejů. Naneste jej na spánky, oblast trapézového svalu nebo kamkoliv je potřeba. Svěží vůně a chladivý dotek udělají za chvíli své. Pro svěží start můžete tuto směs ředěnou nanést ráno na svůj hrudník. Vykročíte do nového dne s hlubokým a osvěžujícím nádechem. Nebo naopak večer využijte reflexních plošek na vašich nohách. Jednoduše si je lehce promasírujte směsí PanAway. Za tuto uvolňující kůru se vám tělo odvděčí pocitem uvolnění.

DEEP RELIEF 

Kromě zmíněné Libavky obsahuje také Mátu, Hřebíček, Copaibu, Slaměnku, Vetiver a Dorado Azul. Velkou předností této směsi je, že se dodává v lahvičce s kuličkovým aplikátorem a již lehce zředěna nosným rostlinným olejem. Můžete si tak doslova během několika sekund dopřát rychlou auto masáž. Kuličkou si můžete promačkat body na šíji, které vás nejvíce trápí. Ať už jste zrovna na školení, nebo uprostřed tělocvičny.

Produkty najdete v katalogu zde