Co nesmí chybět v poličce s příchodem jara

03.04.2019

Na jaře se obnovuje energie. Probouzí se nejen příroda, ale i my. Máme tak nějak přirozeně chuť se zhluboka nadechnout a pustit čerstvý vzduch do plic i do našich domovů. Je k tomu ideální příležitost. Otevřete okno dokořán. Ale pokud narazíte na místo, nebo pach, který nezmění ani to otevřené okno, čtěte dál. 

Myslím, že už tušíte, že vás nebudu posílat do obchodu pro nějaký chemický deodorant. Já se snažím vyhledávat řešení ohleduplná k přírodě. A několik takových vám dnes nabízím. 

Seznamte se směsí esenciálních olejů Purufication 

Ve směsi najdete v ní Tea Tree, Citronovou trávu, Rozmarýn, Lavandin a Myrtu.

Už podle složení si můžete domyslet, že jde o vůni lehkou, svěží a čistou. Zároveň je to velmi silný soupeř pro pachy všeho druhu.


DEJTE VĚCEM NOVOU VŮNI

Pojďme se tedy zbavit ekologicky a elegantně všech těch nepříjemných pachů.

Do prostorů, kde je to potřeba můžete použít samozřejmě difuzér. Ale někdy se více hodí vzít malou misku se solí a na tu nakapat pár kapek směsi Purification. Já to s oblibou využívám v botníku, v ledničce, ale stejně dobře to můžete použít ve skřínce se sportovními věcmi, nebo v prostoru vaší kanceláře.

Před létem si zaslouží očistu i vaše klimatizace v autě. Za zimu se v ní usadilo mnoho prachu a nečistot a není nic moc je celé léto dýchat. Tady vám postačí vatový tampón opět s pár kapkami es. oleje. Tampón vložte jednoduše do mřížky ventilátoru vašeho auta a pár dnů ho tam tak nechat při zapnuté klimatizaci.

Pár kapek smíchaných s jedlou sodou můžete rozprášit na váš navlhčený koberec, plyšové hračky, sedačku, matrace, nebo třeba vložky do bot. Po uschnutí prostě, vyluxujte nebo vytřepejte. Budete překvapeni, jaká změna to bude.


Pokud přijdete domů z restaurace, nebo z prostoru, kde se kouřilo, může být vaše oblečení ještě celkem čisté, ale zrovna moc dobře nevoní. Dejte do rozprašovače pár kapek Purification a vodu. Před použitím pořádně protřepejte a jemně nastříkejte na vaše oblečení. Nechte volně uschnout.

A když už jsme u toho prádla, můžete improvizovat i při sušení prádla v sušičce. Pár kapek dejte na tenisák a ten vložte do sušičky.


A BONUS NAVÍC

Směs oceníte i jako pomocníka pro odpuzení hmyzu. Bylinky, ze kterých je směs složena patří k těm, které většina hmyzích "přátel" zrovna nemusí. Dejte tedy pár kapek do difuzéru nebo můžete použít směs i na kůži. Na tělo ji můžete požít před i po setkání s komáry, vosami, včelami a jiným kousavým hmyzem. Díky ní rychleji zapomenete na kousance.

Situací kdy použít tento es. olej je mnohem víc. Ale jste ho už vyzkoušeli, tak vám to nemusím říkat. A pokud ne, je na čase aby jste sami zjistili jak rychle si ho zamilujete.

Krásné a voňavé jarní dny