Co je dobré vědět, než nanesete es. olej na kůži

27.03.2019

Kůže je největším orgánem našeho těla. Logicky se tak nabízí, využít kůži pro použití esenciálních olejů. Ale platí zde pár věcí, které je dobré vědět, aby vám to přineslo ten správný účinek.

POUŽÍVEJTE JEN KVALITNÍ ESENCIÁLNÍ OLEJE

Toto je určitě nejdůležitější. Neriskujte kožní problémy použitím levným náhražkám es. olejů. Mohou obsahovat kde co. Můžete se tak místo pozitivního účinku dočkat spíše vyrážky, nepříjemných pocitů nebo podrážděné kůže. Věřte mi ani super levný olej za to nestojí. Young Living co, se týká kvality, nedělá kompromisy - nikdy. Je to opravdu péče od semínka až po uzávěr lahvičky.

ZAČNĚTE S MÁLEM

Při prvním použití začněte na méně citlivém místě a s malým množstvím oleje. Případně jej ještě zřeďte nosným olejem V6 nebo jiným (ale opět pozor na kvalitu rostlinného oleje). Esenciální oleje jsou opravdu silné extrakty. Zde víc než jinde platí, že méně může být více.


VYBERTE SPRÁVNÝ ES. OLEJ

Tohle možná vypadá složitě, ale opravdu není. Jen se zamyslete - použijte selský rozum a máte odpověď během vteřiny. Některé oleje jsou prostě přirozeně "horké" například oregano nebo skořice. Tyto oleje tedy opravdu nepatří na citlivá místa a opatrně s nimi i u menších dětí. Citrusy mohou zvýšit fotocitlivou kůže - rychleji se může na sluníčku spálit. Takže v létě a slunečním počasí omezte jejich použití na kůži (48 h před sluněním se nedoporučují). To si raději dejte kapku do skleničky s vodou.

ZMÍRNIT NEBO PODPOŘIT VSTŘEBÁVÁNÍ

Esenciální oleje se nemísí s vodou. Proč je to dobré vědět? Protože pokud chcete dostat olejíček rychleji a hlouběji do kůže, svalů, můžete po masáži přiložit teplý vlhký obklad. Naopak pokud je es. olej na kůži až moc intenzivní, použijte rostlinný olej. Tím se zpomalí vstřebávání a případné intenzivní pocity se zmírní.

PROČ TO VYZKOUŠET

Es. oleje jsou prostě kouzelné. Mohou vám přinést příjemné uvolnění svalů, mohou podpořit dobrý stav vaší pokožky, hydratovat ji, nebo naopak přirozeně čistit. Při aplikaci na oblast hrudníku mohou podpořit váš volný dech, v oblasti žaludku a střev mohou zmírnit nepříjemné pocity, při použití na zátylek a spánky zvládnete i ten nejnáročnější den s čistou hlavou. A to je jen pár příkladů za všechny.

Jestli si vaše kůže zaslouží hýčkat tím nejlepším, dopřejte si kvalitu Young Living. Když jde o to co použijete o péči o vás a vaše blízké, není dobré dělat kompromisy.

A jestli máte jasno, možná je pro vás masáž es. oleji Young Living to pravé. Domluvte si svoji masáž zde