Články

Pokud nepatříte k těm pár miliardářům, co mají dovolenou obden, jste na tom nejspíš jako já. Na dovolenou se těšíte, plánujete, vyhlížíte ji. Je to prostě taková vysněná chvilka v každém roce. Jenže každá dovolená končí a ten návrat do reality bývá někdy dost rychlý. Nešlo by to i jinak?

Děti se chystají na školu v přírodě, všichni jsme čím dál víc venku, na trávě, v lese, na louce. A tak jsem hledala variantu jak se přece jen trochu bránit klíšťatům, komárům a ostatnímu kousavému a bodavému hmyzu.

Pálení čarodějnic bylo považováno za očistný proces. Od zlých sil, od "čarodějnic", přeneseně od nemocí a také různých zlých myšlenek a chmur. Na hranici, která sloužila k pálení, údajně nesměl chybět právě jalovec.

Dosáhnout hojnost se někdy zdá skoro nemožné. Jak to, že někomu to jde jako po másle a někdo stále dokola selhává. Položte si otázku: " Věnuji svému cíli pozornost, energii a péči. Vidím v tom, co dělám radost? Dokážu vytrvat v láskyplné péči o svou budoucí hojnost? " A pokud ne, čím to je, že to nejde?

Je tu čas testů, zkoušek, maturit, přijímaček. Nejdůležitější k jejich zvládnutí jsou určitě vědomosti. O tom není pochyb. Stejně důležitý je ale podle mě i psychický stav. Jste ochotni vyzkoušet způsob, který vám zabere tak 1 minutu a přitom funguje?

V letních měsících se sluníčku prostě asi nevyhnete. A myslím, že by to vlastně málo kdo chtěl. Je přece tak příjemné nechat si prohřát kůži, neplnit tělo tou teplou energií a načerpat síly na podzimní a zimní studenější měsíce. Ale i pobyt na slunci je dobré nepřehánět a o kůži před po i během slunění alespoň trochu pečovat. Co používáte vy? ...

Na jaře se obnovuje energie. Probouzí se nejen příroda, ale i my. Máme tak nějak přirozeně chuť se zhluboka nadechnout a pustit čerstvý vzduch do plic i do našich domovů. Je k tomu ideální příležitost. Otevřete okno dokořán. Ale pokud narazíte na místo, nebo pach, který nezmění ani to otevřené okno, čtěte dál.